Chci předvést tu nejlepší show!

16. dubna 2007 v 19:11 |  ←rozhovory
Před třemi lety, ve svých dvaceti, kdy vydala druhé album - Under My Skin - byla Avril Lavigne neoddiskutovatelnou modlou teenagerů. Novinkou The Best Damn Thing chce kanadský poprockový talent svou pozici potvrdit.
"Nová deska není tak vážná jako minulá. Snažila jsem se, aby zněla velmi energicky a byla zábavná," říká Lavigne, usazená v křesle v apartmánu na vrcholu londýnského Mayfair Hotelu, kam na konci března přijela diskutovat s evropskými novináři o aktuálním albu, nadcházející koncertní šňůře i dalších svých plánech.
První singl z nové desky Girlfriend jste natočila ve čtrnácti jazykových verzích. Prala jste se s tím hodně?
Bylo to fakt obtížné, na každou řeč jsem měla zvlášť tlumočníka. Něco šlo rychle, třeba španělština, něco daleko hůř. Naštěstí jsme mutovali jen refrény, ale i tak jsem na každé verzi strávila zhruba dvě hodiny. Ale jsem ráda, že se nám to povedlo, fanoušci budou mít určitě radost.
Girlfriend provází i vtipný videoklip. Kdo vymyslel jeho zápletku?
Sama jsem si napsala námět o dívce, která naznačuje klukovi, že jeho přítelkyně opravdu není ta správná, a potom vysvětlila režisérovi, jak přesně chci, aby klip vypadal. Chtěla jsem, aby to byla hravá svižná koketerie, stejně jako je ta písnička. Natáčeli jsme to devatenáct hodin, takže to bylo docela únavné. Navíc byla dost zima, ale přesto jsme se bavili.
Máte radši pomalejší, nebo rychlejší písně?
Snažím se dělat rozmanitou hudbu a je mi celkem jedno, jestli to jsou tvrdé songy, nebo balady. Mám ráda obojí. Ale na koncertě jsem radši, když je začátek živý a je tam alespoň pět rychlých písniček za sebou. Pak už můžou přijít i něžné skladby, pomalé, akustické.
Na nové desce jste se výrazně podílela autorsky. Kde je vaše oblíbené místo na skládání?
Pracuji hlavně ve studiu, občas i doma. Nemám žádný oblíbený pokoj, prostě si někde sednu a skládám, když dostanu nápad.
Co vás donutilo změnit svou image a styl oblékání?
Prostě jsem dívka a nechci nosit stejné věci pořád dokola. Navíc stárnu a nosím věci, které jsou normální pro mé vrstevníky. Přece nebudu chodit v tom samém, jako když jsem začínala v sedmnácti letech. Navíc showbyznys jde ruku v ruce s módou a nevyhnete se jí, protože pořád zkoušíte nové šaty a musíte se o ni zajímat.
Kdybyste byla kluk, byla by pro vás Avril přitažlivá?
No jasně! Je těžké hodnotit sama sebe. Pro někoho možná přitažlivá jsem, pro jiné ne. Fakt nevím.
Vdala jste se za Derycka Whibleye, zpěváka kapely Sum 41. Jak prožíváte manželství?
Je to skvělá věc a jsem opravdu šťastná. Nijak mě to neomezuje, což jsem se přesvědčila, když jsem chystala novou desku. Nevím, jestli někdy budeme mít rodinu, to se uvidí. Teď se chci věnovat hlavně práci.
A co škola?
To je naopak hrozná věc, nejnudnější na světě. Snažím se to zvládat, jak to jde.
Proč jste se nedávno zbavila kapely, která s vámi byla od debutu Let Go?
Protože jsem to tak chtěla. Muzikanti budou vždycky přicházet a odcházet podle toho, jak to budu potřebovat a cítit. Moje bývalá kapela, to sice byli vtipní a zábavní kamarádi, ale já jsem teď v situaci, kdy potřebuji zkušené muzikanty, kteří budou schopní na koncertě z fleku zahrát jakoukoliv písničku na lusknutí prstů. Chystám se docela hodně vystupovat, chci publiku nabídnout tu nejlepší show, a proto kolem sebe musím mít ty nejlepší muzikanty. Třeba z nás nebudou dobří přátelé, ale společně budeme zaměřeni na to, abychom hráli co nejlepší hudbu.
Kdy tedy vyjedete na turné?
S novou deskou strávím následující dva roky. Do konce letošního roku ji budu propagovat po celém světě, až pak vyjedeme na turné, na němž si doufám užijeme dost srandy. Do prosince se také objeví na trhu moje vlastní oděvní řada. Ale muzika bude to hlavní.
Filmy vás nelákají? Už jste hrála ve Fast Food Nation nebo ve snímku The Flock.
Už několik let mám agenta, který mi hledá role. Dostala jsem řadu nabídek, ale drtivou většinu jsem odmítla, protože šlo o postavy, které hodně připomínaly skutečnou Avril Lavigne. Čekám na nějaký dobrý dramatický scénář.
Litujete některého momentu ve své kariéře?
Ne, moc často se neohlížím a už vůbec nelituju. Všechno, co se zatím stalo, bylo fakt skvělé.
Z čeho máte největší strach?
Z hadů, těch se dost štítím. Hlavně chřestýšů, na ty si dejte bacha!
Co byste poradila dívkám, které by chtěly váš úspěch zopakovat?
Je třeba tvrdě pracovat. V první řadě si pečlivě vyberte hudební styl, kterému se chcete věnovat, aby vás to bavilo. A pak tomu dejte ještě mnohem víc než sto procent.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dizili Dizili | Web | 16. dubna 2007 v 19:19 | Reagovat

na mém blogu je 2.bleskovka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama